Eνα νέο μοντέλο ενημέρωσης ξεκίνησε ήδη στη Νέα Φιλαδέλφεια και τη Νέα Χαλκηδόνα. Από εδώ, μπορείτε καθημερινά να ενημερώνεστε για ό,τι συμβαίνει στην πόλη μας, αλλά και να γίνετε ΕΣΕΙΣ ο ρεπόρτερ, που θα μας στέλνετε ό,τι βλέπετε γύρω σας και σας κάνει εντύπωση. Σας περιμένουμε στο mail ta.pragmata@yahoo.gr

Δευτέρα 11 Μαρτίου 2013

Θρίαμβος του Ιωνικού

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ 19η αγωνιστική ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 73-66 !! Πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση οι παίκτες του Σπύρου Σταθούλη πέτυχαν τεράστια νίκη επί του πρωτοπόρου
Φίλιππου Βέροιας με 73-66 και εδραιώθηκαν στην 7η θέση .Οι 500 φίλοι του Ιωνικού που παρακολούθησαν τον αγώνα καταχειροκρότησαν τους παίκτες του ΙΑΣ  για την πολύ σπουδαία εμφάνιση τους .Η άμυνα ήταν το κυρίαρχο στοιχείο της απόδοσης του Ιωνικού που κατόρθωσε να περιορίσει τους παίκτες της Βέροιας στους 66 πόντους ,όπως και η πολυφωνία στην επίθεση ! Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ιωνικός αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Συριστρατίδη και με ένεση στην μέση τον Χριστόδουλο ! Τους πόντους του Ιωνικού ΑΣ πέτυχαν ,Χριστόδουλος 13 π 14 ρ,Τσαμπής 14,Μ
αυραγάνης 14(2)Δρόσος 3(1)Γραμματικός 4,Σακελαρόπουλος 2,Τσακιρίδης 9(1)Λιτόπουλος 14 π 11ρ.
ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 -17 αγωνιστική ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ –ΙΩΝΙΚΟΣ 3-0 σετ Καλύτερη η ομάδα της Μεταμόρφωσης από την ομάδα του Ιωνικού πέτυχε μεγάλη νίκη και δίκαια βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα .           Ο Ιωνικός πάλεψε τον αγώνα ,όλα τα σετ ήτανε … γεμάτα αλλά στο τέλος δίκαια ηττήθηκε από έναν ανώτερο αντίπαλο .
ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ Α2 14η αγωνιστική ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 16-16 ( 10-10) Η επίθεση ήτανε άστοχη στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού και δια μία ακόμη φορά η απειρία των παικτών του Ιωνικού έπαιξε σημαντικότατο ρόλο σε ένα αγώνα που το τελικό αποτέλεσμα με βάσει την απόδοση των ομάδων κρίνεται δίκαιο. Η ομάδα μας βρίσκεται στην 4η θέση και γενικά πραγματοποιεί μια θαυμάσια πορεία.
ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 –Ρεπό στο αγωνιστικό πρόγραμμα είχε η γυναικεία ομάδα μας αυτή την εβδομάδα